Konferencja: Aktywizm, Protest, Zmiana Społeczna

Sobota, 9 Marzec 2019

W dniu 8 marca odbyła się na Wydziale Nauk Społecznych współorganizowana przez nas konferencja z cyklu Kobieta w Kulturze której tegoroczny tytuł brzmiał "Kobiety i Mężczyźni: Aktywizm, Protest, Zmiana Społeczna”. Dyskutowaliśmy o tym, na czym polega zmiana społeczna w wykonaniu kobiet i mężczyzn? Jakie wyzwania stoją przed kobietami i mężczyznami, którzy angażują się w działania niezgodne ze stereotypem? Jak działać na rzecz równouprawnienia?

W ramach konferencji odbyła się sesja o protestach i aktywizmie, w której swoje badania prezentowali dr Joanna Grzymała-Moszczyńska z Uniwersytetu Jagielońskiego, dr Paulina Górska z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Magdalena Muszel, oraz dr hab. Radosław Kossakowski, dr Natasza Kosakowska-Berezecka i dr hab. Tomasz Besta - wszyscy z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wszystkim osobom prezentującym badania, uczestniczącym w panelach dyskusyjnych oraz przybyłym na konferencję serdecznie dziękujemy!

--

Wywiad z Nataszą Kosakowską-Berezecką i Tomaszem Bestą do przeczytania na stronach Gazety Wyborczej Trójmiasto. Pojawiają się tam tematy poruszane w trakcie konferencji.

--