Książka o grupach nominowana do nagrody Teofrasta!

Poniedziałek, 24 Wrzesień 2018

Książka „Między grupami. Przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią” została nominowana do nagrody Teofrasta przyznawanej przez czasopismo "Charaktery" w kategorii książki popularnonaukowe.

Zobacz więcej na: https://charaktery.eu/nagroda-teofrasta/ksiazki-popularnonaukowe

Od wydawcy:

Książka Między grupami. Przewodnik po relacjach z ludźmi. którzy się od nas różnią nieprzypadkowo została nazwana przewodnikiem. Zawiera bowiem wiele użytecznych informacji, które niczym drogowskazy pomagają sprawnie się poruszać w otaczającym nas świecie. Spotykamy w nim ludzi, którzy różnią się od nas pod względem płci, pochodzenia, kultury, języka, poglądów politycznych, tożsamości seksualnej i wielu, wielu innych rzeczy.

Różnorodność może stanowić źródło dobrych, wzbogacających doświadczeń, ale może też być przyczyną licznych nieporozumień, frustracji i konfliktów (niekiedy bardzo groźnych). Niezależnie od tego, czy budzi to w nas zachwyt, czy przerażenie, świat po prostu jest zróżnicowany. Oczywiście możemy zamknąć oczy i potykać się co krok o jakąś różnicę, raniąc przy tym siebie i innych. Możemy jednak zapytać o drogę tych, którzy gruntownie zbadali teren relacji między ludźmi i wiedzą, jak pokonać bariery pomiędzy "naszymi" a "obcymi".